معرفی ترکیب رنگ گل ماشی

رنگ ها نقشی اساسی در زندگی ما دارند. از انتخاب لباس گرفته تا رنگ ماشینی که سوار می شویم یا انتخاب رنگ دکوراسیون خانه رویایی خود، همیشه ما به دنبال بهترین رنگ هستیم. رنگ گل ماشی یکی از رنگ های بسیار محبوبی است که امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد. رنگ گل ماشی جزء رنگ هایی است که سال های سال مورد استفاده قرار می گرفته است. این رنگ به عنوان رنگی بین زرد و نارنجی و چیزی شبیه به اخرایی شناخته می شود. ما در این مقاله به طور کامل نکاتی را در مورد ترکیب رنگ گل ماشی توضیح داده ایم.

رنگ ماشی

احتمالا شما هم جزو آن دسته افراد باشید که علاقه خاصی به رنگ ماشی یا رنگ گل ماشی دارید یا اینکه در آینده‌ای نه چندان دور به این رنگ علاقه‌مند خواهید شد. اینکه شما به رنگ ماشی علاقه‌مند خواهید شد، فرضیه‌ای کاملا جدی است که دیر یا زود به سراغ شما خواهد آمد. زیرا رنگ گل ماشی به عنوان یک رنگ بسیار زیبا و البته خاص، قابلیت جذب افراد مختلف را به موتیف خود دارد.

گل ماش

با این مقدمه به سراغ رنگ ماشی یا گل ماشی برویم. رنگ گل ماش که به عنوان یک رنگ خاکی تیره نیز شناخته می‌شود، امروزه طرفداران بسیار زیادی را جذب خود کرده است. اگرچه استفاده رنگ گل ماشی در میان خانواده‌ها برای دکوراسیون منزل، یک امر طبیعی شده است اما باید در نظر داشت که این رنگ بدون در نظر گرفتن رنگ مکمل، نمی‌تواند موقعیت چشمگیر خود را تکرار کند. در ادامه به شما خواهیم گفت که رنگ گل ماشی با چه رنگ‌هایی ست می‎شود.

رنگ گل ماشی

رنگ محبوب این روزهای دکوراسیون داخلی که سر و صدای زیادی به پا کرده است. ترکیب رنگ گل ماشی که به دلیل تنالیته زمینی، انرژی و احساس دلنشینی برای خانه به وجود می‌آورد. این رنگ با رنگ‌هایی ست می‌شود که مقداری تنالیته روشن دارند. به طور مثال، برای اینکه بتوانید رنگ گل ماشی را با سایر رنگ‌ها ست کنید، بهتر است به ترکیب زیر دقت نمایید:

 • گل ماشی و سبز
 • گل و ماشی و طوسی
 • گل ماشی و سفید
 • گل ماشی و کرم
 • گل ماشی و قهوه‌ای

نحوه ساخت رنگ گل ماشی

به راحتی می‌توانید با ترکیب کردن رنگ‌های زرد و نارنجی، رنگ گل ماشی را بسازید. ساخت رنگ گل ماش به صورت روشن و تیره نیز کار چندان سختی نیست. برای اینکه بتوانید رنگ گل ماشی روشن را بسازید، کافی است که مقدار رنگ زرد در ترکیب با رنگ نارنجی را بیشتر درنظر بگیرید. همچنین رنگ گل ماش تیره نیز با در نظر گرفتن مقدار بیشتر رنگ نارنجی در ترکیب با زرد، می‌توانید این رنگ را تهیه کنید.

رنگ گل ماش چگونه درست می‌شود؟

رنگ گل ماش یک پالت خاص از رنگ‌های ساختمانی است که امروزه طرفداران زیادی دارد. ترکیب رنگ گل ماشی با ترکیب زرد و نارنجی درست می‌شود که هر چقدر میزان رنگ‌های به کار رفته در ترکیب فوق، کمتر یا بیشتر باشد، رنگ گل ماش به سمت روشنی و تیرگی خواهد رفت.

انواع گل ماش

رنگ‌ گل ماش در انواع مختلفی درست می‌شود که عبارتند از:

 • رنگ گل ماش اکریلیک
 • رنگ گل ماش روغنی
 • رنگ گل ماش پلاستیک

فروشگاه رنگ و ابزارآلات مینیاتور آماده تامین انواع رنگ گل ماش مورد نیاز پروژه شما است. همچنین شما می‌توانید رنگ گل ماش در انواع مختلف را به صورت کامپیوتری سفارش دهید. برای ثبت سفارش، به وب سایت فروشگاه اینترنتی مینیاتور مراجعه کنید. در صورت نیاز با شماره ۴۴۰۰۰۳۷۳-۰۲۱ تماس بگیرید.

طیف‌های مختلف رنگ گل ماشی

ترکیب رنگ گل ماشی

ترکیب رنگ گل ماشی در واقع به عنوان پایه‌ای برای رنگ های دیگر استفاده می شود. رنگ گل ماشی می تواند رنگ هایی مثل استخوانی، رنگ های مایل به قرمز، خردلی، رنگ یا ماهاگونی را در بر بگیرد. این رنگ ها می توانند درصد مختلفی از رنگ های قرمز و سیاه و زرد نیز در خود داشته باشند.

خرید رنگ اکریلیک گل ماشی ۱ کیلویی ایران نیپون
خرید رنگ پلاستیک گل ماشی ۱ کیلویی ایران نیپون

رنگ ماش قرمز: این رنگ، مقداری نارنجی مایل به قرمز را در بر گرفته است. در اصل ترکیبی از زرد و نارنجی است و قسمت نارنجی آن کمی مایل به قرمز است.

رنگ گل ماشی روشن و گل ماشی تیره: این رنگ ها به عنوان رنگ های زرد و نارنجی کمرنگ و پررنگ در بازار موجود هستند و به فروش می رسند. این مدل از رنگ ها بیشتر برای نقاشی آبرنگ استفاده می شوند. نقاشی هایی که با این مدل از رنگ انجام می شوند، کمی تیره تر هستند.

خرید محصول

رنگ گل ماشی طلایی: یکی از محبوب ترین مدل ها که از ترکیب رنگ گل ماشی به وجود می آید، رنگ گل ماشی طلایی است. این رنگ به عنوان رنگی بسیار خاص شناخته می شود؛ زیرا از ترکیب رنگ زرد گل ماشی با رنگ زرد کرمی به وجود می آید. این مدل در رنگ های خیلی تیره و خیلی روشن موجود است و می توانید آن را بخرید.

رنگ گل ماشی جگری: این مدل از رنگ ها به عنوان مدل طبیعی رنگ های گل ماشی شناخته می شوند. طیف این دسته از رنگ گل ماشی می تواند از قرمز یا قرمز مایل به نارنجی شروع شود. این رنگ نیز در مدل های تیره و روشن موجود است و می توانید آن را بخرید.

ترکیب رنگ گل ماشی

ترکیب رنگ گل ماشی

۱- رنگ گل ماشی روغنی

  برای اینکه بتوانید رنگ گل ماشی روغنی به دست آورید، می توانید رنگ خود را با ماده ساده ای مانند دانه روغنی کرک معمولی ترکیب کنید. بعد از آن می توانید با استفاده از فرمول های لازم، رنگدانه و روغن را به طور یکنواخت در تمام محلول پخش کنید و از ترکیب رنگ گل ماشی با دانه های روغنی، رنگ گل ماشی روغنی داشته باشید. بهترین توصیه ای که می توانیم برای تولید رنگ گل ماشی روغنی داشته باشیم این است که رنگدانه خود را مرحله ای و کم کم به روغن اضافه کنید تا بتوانید رنگ بهتری به دست بیاورید.

  خرید رنگ اکریلیک گل ماشی ربعی ایران نیپون
  خرید رنگ روغنی گل ماشی ۱ کیلویی نقشینه

  مواد روغنی بسیار زیادی وجود دارند که به کمک آن ها می توانید رنگ گل ماشی روغنی تولید کنید؛ اما بسیاری از مردم به دلیل ارزان تر بودن و ساده تر بودن، از روغن پرز استفاده می کنند؛ اما با این حال باز هم ترکیب رنگ گل ماشی برای به دست آوردن رنگ روغنی گل ماشی به صرفه نیست حتی اگر از روغن پرز استفاده کنید. بهترین راه برای تهیه رنگ گل ماشی این است که از رنگ روغن های تجاری و آماده گل ماشی استفاده کنید.

  ۲- آبرنگ گل ماشی

  ساختن آبرنگ دست ساز یکی از سخت ترین کار هایی است که می توانید انجام دهید؛ زیرا شما باید برای ترکیب رنگ گل ماشی و ساخت آب رنگ با آن، رنگدانه رنگ را به طور کامل، صحیح و یکنواخت در صمغ عربی ترکیب کنید تا رنگ خوبی به دست بیاید و بتوانید با آن رنگ آمیزی انجام دهید.

  تعدادی تکنیک در اینترنت وجود دارند که به کمک آن ها می توانید رنگدانه ها را به صمغ عربی اضافه کنید تا بتوانید آبرنگ خود را بسازید. برای این کار باید زحمت زیادی بکشید و آموزش‌های اینرنتی زیادی را دنبال کنید؛ به همین دلیل بیشتر توصیه می‌شود از تولید آبرنگ دست ساز با رنگ گل ماشی منصرف شوید و آبرنگ گل ماشی را به صورت آماده از فروشگاه محل خود خریداری کنید. این کار بسیار ارزان تر، ساده تر و سریع تر برای شما تمام می شود و نتیجه نهایی ای که از رنگ خواهید گرفت بهتر خواهد بود.

  تماس با ما

  جوهر گل ماشی

  ساخت جوهر با ترکیب رنگ گل ماشی نیاز به دقت و حوصله بسیار زیادی دارد و حتی از دو مورد قبلی نیز سخت تر است؛ زیرا اضافه کردن رنگ دانه های رنگ گل ماشی به صمغ عربی که بتواند در یک قوام بماند و استفاده از آن در خودکار، مشکلی برای خودکار ایجاد نکند کاری بسیار دشوار است؛ به همین دلیل برخی از افراد به جای صمغ عربی از گزینه های جایگزین استفاده می کنند. البته جایگزین کردن نیز بی اشکال نیست و برای شما هزینه زیادی خواهد داشت.

  مانند دو نمونه قبلی توصیه می کنیم که از تولید دست ساز آن منصرف شوید و به سراغ مدل های تجاری بروید. مدل های تجاری کیفیت بسیار خوبی دارند و هزینه بسیار کمتری از مدل های دست ساز خواهند داشت.

  جوهر گل ماشی

  ترکیب گل ماش با رنگ سفید

  از ترکیب رنگ گل ماشی با رنگ سفید، چه رنگی به دست می‌آید؟ اگر ترکیب رنگ زرد و نارنجی باعث درست شدن رنگ گل ماش می‌شود، بنابراین اضافه کردن رنگ سفید به این ترکیب می‌تواند باعث ایجاد دو رنگ گردد. رنگ اول همان رنگ گل ماش روشن است. زیرا رنگ سفید می‌تواند رنگ گل ماشی را روشن‌تر از چیزی که هست تبدیل کند.

  از طرفی اضافه کردن رنگ سفید به گل ماش می‌تواند زمینه درست شدن رنگ استخوانی را نیز به وجود آورد. یعنی اگر میزان رنگ سفید کمتر از حد ممکن باشد، رنگ به دست آمده استخوانی یا کرم خواهد بود. بنابراین به این موضوع توجه کنید که رنگ سفید تا چه میزان در رنگ گل ماش ترکیب شود.

  ترکیب رنگ گل ماش با قرمز

  خیلی از افراد سوال می‌پرسند که ترکیب رنگ گل ماشی و قرمز، چه رنگی به دست می‌آید. پیشنهاد می‌کنیم که خودتان امتحان کنید. یعنی با ترکیب کردن رنگ قرمز و گل ماش، چه رنگی به دست می‌آید. زیرا رنگ به دست آمده بستگی به نوع قرمز شما دارد.

  اگر قرمز مورد استفاده در ترکیب با گل ماش، طبیعی باشد (نه تیره و نه روشن)، رنگ نهایی شبیه گلبهی خواهد بود. با این حال جذابیت ترکیب رنگ‌های ساختمانی به تست کردن آن‌ها است. این کار را امتحان کنید و نتایج خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  جمع‌بندی

  در این مقاله در مورد رنگ آمیزی و ترکیب رنگ گل ماشی صحبت کردیم. در ابتدا در مورد ماهیت این رنگ و طیف رنگی آن توضیح دادیم. سپس به ترکیب های آن اشاره کردیم. متوجه شدیم که ساخت رنگ های روغنی و ساخت جوهر و آبرنگ با استفاده از رنگ گل ماشی، یکی از سخت ترین کار هایی است که می توانید انجام دهید. ساخت آن ها به صورت دست ساز زمان زیادی را از شما خواهد گرفت و معمولا نتیجه خوبی نیز نخواهید گرفت؛ به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما از مدل های تجاری استفاده کنید.

  ممکن است شما دوست داشته باشید